Jdi na obsah Jdi na menu
 


IZRAEL: hrozí Židům další holocaust?

23. 12. 2006
Pár hodin poté, když Evropská unie poslala Hamasu 105 miliónů eur na zbraně z Egypta, dostali se palestinští teroristé podzemním tunelem na území Izraele, postříleli tam dva vojáky a jednoho unesli. Dne 12. července 2006 pronikli také ozbrojenci Hizballáhu za hranice Izraele, odvlekli do Libanonu dva izraelské vojáky, tři přitom zabili a osm zranili. Teroristický akt, který nechal svět klidným, nereagovalo ani OSN, ani jeho Rada bezpečnosti, i když se vědělo, že militanti Hizballáhu jsou v podstatě předsunutými vojsky Íránu.

Izraelská vládá dává Hamásu i Hizballáhu ultimátum, dokdy mají vydat jejich vojáky. Po nulové reakci na tyto výzvy podnikl tedy Izrael odvetné útoky a svět se v tu ránu probudil a začal lamentovat: Izraelci jsou zase agresivní, znovu vyvolávají nepokoje a ohrožují mírumilovné muslimy. A pak už šlo vše, jako podle přesně stanoveného protižidovského harmonogramu. Kromě USA se Izraele téměř nikdo účinně nezastal a neučinil tak do dnešních dnů. Naopak. Nenápadně začíná blokáda židovského státu. Liga arabských zemí poukázala na konto Palestinské autonomie 50 miliónů dolarů a brzy poté, kdy už z nich byly zaplaceny do Gazy propašované zbraně, dopadly rakety na izraelské město Aškelon.

,,Aškelon je kousek od hranic s Gazou, přesto nemáme obavy z útoků. Představitelé našeho města se domluvili s vedením města Gazy na vzájemném neútočení,” řekl mi před časem ing. Gero, slovenský Žid a vedoucí pracovník aškelonského závodu na letecké součástky. ,,Byli jsme v Gaze na ,,družebním setkání” s tamními radními. Dohodli jsme se, že Palestinci budou u nás pracovat, také jsme si podali ruce, že budete žít v míru a dodávat do Gazy naše zboží.”

Nadějný projekt však ztroskotal, když militantní al-Fatáh vystřídali u vlády teroristé z Hamásu. Další rakety začaly z Libanonu zasahovat také sever Izraele a Haifu. V českém televizním zpravodajství sledujeme jen rozbořený Bejrút, humanitární katastrofu v jižním Libanonu. Nikdo ale neřekne skoro nic o tom, že bomby dopadají pouze na dvě procenta rozlohy Bejrútu, že jiné části města žijí dál svým běžným životem. Víme o evakuaci Libanonců, moc toho nevíme o tom, že na severu Izraele se vesnice a města staly místy duchů. Že desetitisíce uprchlých Izraelců žijí v cizích rodinách v Tel Avivu, v kibucech, v tělocvičnách, ve stanech nebo v hotelích Eilatu.

Svoji animositu má konečně možnost si vybít na Izraeli šéf OSN Kofi Annan. Kritizuje židovský stát za nepřiměřené násilí, aniž by se začervenal, že pod jeho vedením mhouřilo OSN oči nad vyvražďováním miliónů civilistů v Bosně, Rwandě, Kongu či súdánském Darfúru. Olmertovu vládu kritizuje rovněž Švýcarsko, jakoby opomnělo, že jeho ekonomická moc vzrostla zásluhou nakradeného židovského zlata. Libanonský ministr spojů Marvan Hamádí uvedl, že syrský viceprezident Šará vydává rozkazy a Hizballáh vyzbrojený Íránem je plní, zatímco Libanon je jeho rukojmí. OSN to však neslyší. Evropská unie a Rusko dál kritizují Izrael a navrhují v OSN rezoluci, která by odsoudila jeho agresi. O potrestání únosů izraelských vojáků v ní není ani slovo.

Ministr zahraničí Francie Phillipe Douste-Blazy prohlašuje: ,,Izraelská invaze je nepřiměřený válečný akt!” A opět nic o unesených a zabitých Izraelcích. Své skutečné mínění však odkryl slovy, pronesenými na tiskové konferenci v Bejrútu: ,,Írán je stabilizujícím prvkem pro Blízký východ. Je to výjimečná země, se skvělými lidmi a úctyhodnou civilizací! Má klíčovou roli v regionu...!” Kdyby mluvil déle, možná by ještě dodal, že ta klíčovost dlí hlavně v jeho tancích a raketách a vrcholem té úctyhodné civilizace je islámské právo šaría.

Izrael navštěvuje v srpnu i představitel EU pro zahraniční politiku Javier Solana. Znovu kritizuje Izrael za jeho útočnou nepřiměřenost, ale není schopný odpovědět na otázku, proč Evropská unie stále nepovažuje Hizballáh za teroristickou organizaci. Údajně je to jen právní formalita. A předseda Evropské komise José Barroso navíc poskytuje Libanonu, resp. Hizballáhu z pokladny EU, tedy i z českých peněz, dalších 60 miliónů eur, v čemž ho morálně podpořil Annan prohlášením, že Izrael musí ihned zastavit svoji agresi, jelikož ta vychází z uplatňování kolektivního trestu. A paní Louise Arbour, vysoká komisařka OSN pro lidská práva varuje Izrael, že jeho představitelé by mohli být stíhání pro válečné zločiny.

Tedy ne terorista Nasralláh či hlavní popíratel holocaustu Ahmedinedžád, ale Olmert, Peres a další. Ó, jak objektivní a vůbec ne antisemitské. Korunu všemu nasadili Rusové, kteří jako by zapomněli na Čečensko, obvinili židovský stát, že překročil přijatelnou úroveň odpovědi na teror. Je snad vůbec nějaká přijatelná odpověď na islámský teror, třeba v Grozném?

V polovině srpna přemísťuje Kostarika své velvyslanectví z Jeruzaléma do Tel Avivu. Brzy po ní tak činí i poslední země, která ještě měla svůj zastupitelský úřad ve Svatém městě - El Salvador. Najednou není nikdo, kdo by uznával za hlavní město Židů Jeruzalém. Jakoby se kolem Izraele uzavírala smrtící oprátka. Jen ministryně zahraničí USA Condoleeza Riceová pořád ještě židovský stát brání, kde se dá. Špatně dopadl i libanonský generál Adnan Daút. Byl zatčen svými lidmi za vlastizradu, když se na videozáznamu ukázalo, že si nechal Židy nalévat šálek čaje během svého izraelského zajetí...

A pak přišla další zákeřná rána: Velká Británie, Francie a Itálie zakázaly izraelským nákladním letadlům tankovat na svých letištích palivo do jejich strojů, v nichž jsou přepravovány zbraně z USA do Izraele. Neuvěřitelné pokrytectví, zvláště když se přišlo na to, že Hizballáh užívá nejmodernější přístroje pro noční vidění, které jim byly dodány právě z Velké Británie. Zřejmě britským džentlmenům jedna Bílá kniha nestačila. Příměří je konečně na světě. Jedni říkají, že prohrál Izrael, jiní že Hizballáh, další že nikdo. Já však vidím zcela jasného poraženého - je jím lidská zapomnětlivost a hlavně OSN se svojí tradiční neschopností. Když jsem byl v New Yorku při přípravě jednoho zasedání Rady bezpečnosti, setkal jsem se s názorem kanadského delegáta, který řekl: „To všechno, co jste v tomto byrokratickém molochu za těch pár dnů nažvanili a přitom nic nevyřešili, spotřebovalo tolik papíru, že si můžete na své konto připsat jen zničení několika hektarů zdravého lesa...”

Poučen dodnes marně čekám též na odpověď německé premiérky Merkelové na dopis íránského prezidenta Ahmedinedžáda, který jí mimo jiné napsal: ,,Jen si představte, kde by dneska Německo bylo, kdyby německá vláda řekla ne sionistickému vydírání a nepodporovala největšího nepřítele...” A aby toho nebylo dost, protiizraelské snahy OSN skutečně zabraly a určité evropské organizace varovaly státníky a vyšší důstojníky z Izraele, že mohou být při návštěvě Evropy zatčeni pro válečné zločiny. Šok. Zvláště že nic takového nečeká šéfy Hamásu, Hizballáhu či islámského fašistu v čele Íránu, ale Židy, kteří nedělali nic jiného, než že bránili svůj stát a jeho obyvatele.

A když pak ještě pan prezident ČR povolí našim hrdinným neonacistům, aby v armádě teroristů bojovali proti Izraeli, nezbude soudným lidem nic jiného, než se děsit toho, že další holocaust je na spadnutí.

Autor: publicista a nezávislý novinář Břetislav Olšer
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nabídka

(Břetislav Olšer, 11. 7. 2007 18:58)

Posílám adresu svých internetových stránek. Třeba se některý z mých fejetonů, komentářů či úryvků z knih bude hodit.
http://bretislav-olser.enface.cz

OSN je úplně k ničemu

(Niemander, 15. 1. 2007 14:35)

OSN byla založena, aby zabránila dalším válečným zločinům a genocidám... A výsledek? Tibet končí svoji historii a je Čínou "legálně" likvidován, Irán si dělá atomovku, KLDR si dělá co chce a chystá jaderný útok, v Kosovu se to mlátí ještě několik let po válce, Saddám Husajn zabíjel své lidi chemickými zbraněmi a ohrožoval své sousedy atd. atd. atd. Nebýt USA, tak je Západní svět možná už v troskách, ale Spojené státy přece nemohou brát všechno na sebe, pak mají být oblíbené ... Ptám se: "K čemu teda je k OSN?" ... no k ničemu, její časté rezoluce jsou všem jen pro smích, prostě jsou směšné, když je neprosadí v realitě ...

OSN

(Joe, 23. 12. 2006 21:52)

OSN byla založena, aby zabránila dalším válečným zločinům a genocidám. A výsledek? Občanská válka v Iráku, genocida v Darfúru, napětí na Kavkaze a to nejmenuju Vietnam a bývalou Jugoslávii. Tato organizace nesplnila účel pro který byla založena, a pokud nezabrání Arabům schlamsnout Izrael, tak pán bůh s Evropou a zlí pryč. Pokud bude zničen Izrael, je zničena existence tzv. Západního světa.

Blizky vychod

(Marianette, 20. 12. 2006 1:52)

Ty Palestinci jsou hrozné bestie, tam nikdy nemůže být mír, protože oni ho ani nechtějí, je to fakt hrůza!!!