Jdi na obsah Jdi na menu
 


IZRAEL: nejhorší image země světa!

5. 3. 2007
Podle globálního průzkumu BBC, na otázku která země nejvíce škodí světu, skončil na prvním místě Izrael, na druhém Írán, na třetím pak Spojené státy americké. Cílem projektu bylo zjistit, která z dvanácti mocností má podle názoru dotázaných pozitivní, a která naopak negativní vliv na světové dění. Na průzkumu se podílelo 28 tisíc lidí z celkem 27 zemí. Lidé hodnotili 12 států - Velkou Británii, Čínu, Francii, Indii, Írán, Izrael, Japonsko, Kanadu, Rusko, Severní Koreu, USA a Venezuelu. "Zdá se, že lidé ve světě mají tendenci hledět negativně na ty země, jejichž image je poznamenán užíváním vojenské síly," uvedl Steven Kull z Marylandské univerzity, která anketu pro BBC prováděla společně s agenturou GlobeScan.
...
Nejlepší Kanada a Japonsko
Izrael hodnotilo negativně 56 procent účastníků průzkumu, pozitivně pouhých 17 procent. Podobně dopadl Írán s 54 procenty záporných reakcí a 18 procenty kladných. Podle 51 procent respondentů mají špatný vliv na světové dění Spojené státy, opak tvrdilo 30 procent dotázaných. Na Severní Koreu pohlíželo negativně 48 procent dotázaných, pozitivně 19 procent. Plných 54 procent lidí si podle ankety naopak myslí, že Kanada je kladným prvkem světového dění, 14 procent má opačný názor. Za Kanadou se v pozitivním hodnocení umístily Japonsko a Francie. Kladné reakce převažovaly nad zápornými také v případě Británie, Číny a Indie. U Ruska byl o něco silnější tábor nespokojených a na Venezuelu jsou pozitivní a negativní názory vyvážené.
...
EU hodnocena kladně
Respondenti byli rovněž tázáni na Evropskou unii, kterou pozitivně vnímá 53 procent z nich, negativně 19 procent. "Země, které (v diplomacii) uplatňují převážně měkčí postup, jako Francie či Japonsko a obecně také EU, jsou hodnoceny pozitivně," dodal Kull. Anketa probíhala od 3. listopadu do 16. ledna vždy u zhruba tisícovky lidí v Argentině, Austrálii, Brazílii, Británii, Číně, Egyptě, ve Francii, na Filipínách, v Chile, Indii, Indonésii, Itálii, Jižní Koreji, Kanadě, Keni, Libanonu, Maďarsku, Mexiku, Německu, Nigérii, Polsku, Portugalsku, Rusku, Řecku, ve Spojených arabských emirátech, v Turecku a USA.
...
Zdroj: www.aktualne.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vůbec se nedivím...

(Niemander - správce webu, 26. 3. 2007 22:30)

Tak to sedí, je fakt ze Arabům jsou vymýváni mozky stejně jako u nás za totality... Američani jsou pro ně sice ten nejhorší národ, ale kdyby jim někdo nabídl, že tam můžou žít, tak okamžitě 50% obyvatelstva do USA odejde, o tom nikdo nemusí pochybovat :))

USA nepřítel Arabů

(Recyklator, 26. 3. 2007 18:36)

Někde v našem (cz) tisku jsem četl podobný výzkum v Arabských státech. Největším nepřítelem (Velký satan) byly podle očekávání (přes 90%) USA. Jenže....v jedné z dalších otázek "kam byste nejraději emigrovali"? byly v téměř zase 90% označeny hádejte kdo? Samozřejmě USA....co si o tom myslet?