Jdi na obsah Jdi na menu
 


IZRAEL: upřímnost palestinských Arabů

16. 12. 2006
Zatímco posledních 15 let politici „žvaní“ o míru na Blízkém východě, Arabové usilovně pracují. Ne snad na budování státu, na kterém jim záleží pramálo, ale kopou a kopou. Jakmile jim ti „zlí“ Izraelci zničí jejich dílo, musí kopat jinde. Nedávno jim izraelská armáda zničila čtyři pracně vykopané tunely v 15 km dlouhém koridoru Filadelfi (řecky bratrská láska?). Nepokládali tam telekomunikační kabely, ale pašovali skrze ně zbraně, drogy, teroristy a prostitutky. Občas provedou z tunelu přepad izraelských vojáků. V okruhu 500m čtyři dobře maskované tunely. Smysl pro kamufláž jim nelze upřít. Jeden východ ústil do zelinářství.

Supervizi měli v koridoru provádět Arabové spolu s reprezentanty Evropské unie. Situace jako v Libanonu. Tam si také příslušníci OSN „nevšimli“ budování podzemních bunkrů šiítskými teroristy. Výsledek dnes známe. Nikdo neuvěří, že si zástupci EU „ničeho nevšimli“. Jeden tunel snad mohl ujít pozornosti, ale nikoli 20 tunelů, které museli Izraelci jen v minulých týdnech zničit. A mlčení znamená souhlas.  Ruské protitankové střely Kornet, které byly použity proti izraelským tankům v Libanonu, se už ve větším množství objevily i v Gaze. Izrael se opět přesvědčil, že se nemůže na nikoho spolehnout a svou bezpečnost svěřit do cizích rukou. Ministr obrany údajně chystá rozsáhlou akci, aby se zabránilo přeměně Gazy v druhý Libanon.

Kanada podporuje Izrael 
Na začátku roku zvolený kanadský premiér Stephen Harper promluvil na zasedání kanadských Židů v B´nai Brith 18. října, kde prohlásil mimo jiné: „Náš přístup k blízkovýchodní problematice se vyznačuje v duchu našich hodnot jako je svoboda, demokracie, lidská práva, vláda zákona a nekompromisní odpor terorismu. V létě byl demokratický stát Izrael napaden teroristy z Hisb´alláhu, ilegální teroristickou organizací v Libanonu. Dnes bojujeme s teroristy v Afghánistánu a pozatýkali jsme i teroristy u nás v Torontu. V libanonské válce jsme nechtěli zůstat neutrální, přestože jsme byli nemilosrdně napadáni opozicí. Já vím proč.

Ti, kdo napadli Izrael, i ti, kdo je sponzorují, neusilují o větší vliv či území. Chtějí zničit Izrael a židovský národ. Z jednoho prostého důvodu: Židé jsou jiní, nejsou jako oni. V rozporuplném regionu je Izrael osamocen. Ti, kdo chtěli ve II. světové válce zničit Židy, chtěli zničit nakonec i nás (křesťany?). Proto nová kanadská vláda reagovala na blízkovýchodní události tak rychle a jako první země mezinárodního společenství zastavila přísun financí Hamásu. Proto jsme se postavili proti jednostranné rezoluci frankofonních zemí, poněvadž byla špatná. Demokratický Izrael může vždy počítat s kanadskou podporou a s přátelstvím.

Naše vláda podporuje řešení konfliktu vytvořením dvou států. Demokratický, bezpečný a prosperující Izrael vedle mírumilovného státu palestinských Arabů. Věřím, že je to také přání většiny obyvatel palestinské autonomie, stejně jako většiny Izraelců.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář